Preskočiť na obsah
Jazyk stránky sk / SK
Jazyk stránky

Pracovný portál MANUVIA je rozdelený na samostatné regióny podľa trhu práce. Zároveň máte možnosť preložiť informácie do požadovaného jazyka.

Slovenčina
Slovensko
Článok

5 pracovných pozícií, ktoré vám pomôžu naštartovať kariéru

Na trhu práce sa často objavujú pracovné pozície, ktoré sa vám na prvý pohľad môžu zdať málo atraktívne. Opak je však pravdou. Pracovné pozície ako operátor výroby alebo vodič vysokozdvižného vozíka patria medzi tie najžiadanejšie. Aká by bola vaša pracovná náplň alebo mzda, ak sa rozhodnete pre jednu z týchto možností? 

1. Skladník

Táto pozícia je jednoduchá, ale zároveň kľúčová. Stačí, ak máte cit pre poriadok. Ako skladník budete vydávať a prijímať tovar, zásobovať montážne linky materiálom alebo evidovať produkty. Nemusíte sa obávať, ak ste nikdy podobnú prácu nerobili, na všetko vás pripravia školitelia. Ako skladník si môžete zarobiť až 900 €.

2. Operátor výroby

Chceli by ste pracovať pre značky ako Panasonic, Porsche alebo Škoda? Práve tieto spoločnosti v súčasnosti hľadajú operátorov výroby. Je to jednoduchá manuálna práca, ktorá si vyžaduje šikovné ruky a dobrý zrak. Súčasťou pracovnej náplne je aj kontrola kvality produktov, testovanie či skladanie výrobkov. Táto pozícia je obľúbená aj medzi ženami. Ak ste šikovní, dokážete si zarobiť až 1100 €. Nič náročné, čo poviete?

5 pracovných pozícií, ktoré vám pomôžu naštartovať kariéru

3. Vodič vysokozdvižného vozíka (kvalifikovaná pozícia)

Myslíte si, že práca vodiča VZV je nudná? Ste na omyle. Pracovná náplň je veľmi pestrá a dôležitá pre chod výroby. Nakladáte a vykladáte tovar z kamiónov, premiestňujete materiály, ukladáte palety do regálov. Ak ste kvalifikovaný vodič, máte si z čoho vyberať. Agentúry ponúkajú desiatky voľných pozícií s platom aj cez 1000 €.

4. Zvárač (kvalifikovaná pozícia)

Vedeli ste, že agentúry ponúkajú pre kvalifikovaných zváračov plat cez 2500 €? Táto pozícia je v poslednej dobe veľmi žiadaná nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na základe výkresov a dokumentov budete zvárať rôzne konštrukcie. Náplň práce, ako aj platný certifikát či kurz záleží od konkrétnej ponuky. Okrem vysokej mzdy získate aj mnoho benefitov.

5. Zdravotná sestra (kvalifikovaná pozícia)

Na pozíciu zdravotnej sestry musíte mať odbornú spôsobilosť. Ak radi pomáhate ľuďom, tak táto práca je ako stvorená pre vás. Aká je pracovná náplň zdravotnej sestry? Poskytovanie zdravotnej starostlivosti v nemocnici, v kúpeľoch alebo v zariadení pre seniorov. Každá ponuka ako aj mzda sa líšia aj od miesta výkonu práce. Zdravotná sestra v Nemecku si dokáže zarobiť až 2800 €.

Aktuálne máme mnoho otvorených pracovných ponúk na rôznych pozíciách, vrátane operátorov výroby, zváračov, skladníkov, vodičov VZV a podobne.

Pozrite si zoznam otvorených pracovných ponúk