Preskočiť na obsah
Jazyk stránky sk / SK
Jazyk stránky

Pracovný portál MANUVIA je rozdelený na samostatné regióny podľa trhu práce. Zároveň máte možnosť preložiť informácie do požadovaného jazyka.

Slovenčina
Slovensko
Článok

Nemecko ponúka nadštandardné platy a benefity, ktoré vás oslovia

Položili ste si už niekedy otázku, prečo toľko Slovákov odchádza pracovať do Nemecka? Dôvodov je hneď niekoľko. Študentov láka dobrodružstvo, prvý poriadny zárobok či možnosť naučiť sa nový jazyk. Veľa z nich uvažuje prakticky. Čím skôr odídu za peniazmi do zahraničia, tým skôr sa budú môcť vrátiť, zabezpečiť si vlastné bývanie, prípadne si založiť rodinu. Muži v zrelom veku sa túžia postarať o svoje manželky a deti, dopriať im finančnú istotu, ktorá je v dnešnom svete nevyhnutnosťou. Starší ľudia hľadajú buď nové možnosti, alebo lepšie ocenenie za ich dlhoročné skúsenosti v odbore, ktorého sa im na Slovensku často nedostáva.

V súčasnosti je jednou z najatraktívnejších krajín z pohľadu profesných možností a zamestnaneckých benefitov práve Nemecko. V dôsledku nedostatku pracovnej sily majú Slováci vyššie šance výhodne sa zamestnať v odbore, ktorý na Slovensku nie je dostatočne finančne ohodnotený. Nemecko je plné cudzincov, miestni sú na nich už dlhodobo zvyknutí. Predsudky preto nehrajú pri výbere zamestnancov žiadnu rolu, podstatnou zložkou je základná znalosť nemeckého jazyka a chuť pracovať. Slováci si tam nájdu prácu pomerne rýchlo a navyše s dvojnásobnou mzdou, akú by im ponúkli spoločnosti na Slovensku. Väčšina pracovníkov oceňuje možnosť naučiť sa lepšie po nemecky a vylepšiť si tak svoju pozíciu na pracovnom trhu po návrate na Slovensko. Znalosť cudzieho jazyka je totiž u nás veľkou výhodou.

Pracovať v zahraničí je pre niektorých zo začiatku ťažké. Zvyknúť si na nové prostredie chvíľu trvá. Mnohí Slováci preto zvyknú vycestovať spolu s partnerom, s ktorým sa vzájomne podporujú. Veľká časť sa aklimatizuje natoľko, že sa tam rozhodne usadiť natrvalo. Dôvodom je predovšetkým vyššia životná úroveň a širšie možnosti uplatnenia sa v akomkoľvek odbore.

Chcem si pozrieť ponuky práce v Nemecku

Ak uvažujete o práci v Nemecku, mali by ste dbať na to, aby ste hneď od začiatku vykročili správnou nohou. Vycestovať za prácou „na slepo” sa nemusí vždy vyplatiť. Práca totiž nemusí zodpovedať vašim požiadavkám ani predstavám. Najideálnejšou cestou je nájsť si dôveryhodnú personálnu agentúru, ktorá sa postará o to, aby ste mali aj v zahraničí zabezpečené optimálne podmienky pre váš kariérny rast – vhodné ubytovanie, dopravu, férové finančné ohodnotenie a ďalšie, ktoré uľahčia vašu aklimatizáciu v novej krajine na novej pracovnej pozícii.

Nemecko ponúka nadštandardné platy a benefity, ktoré vás oslovia

V Manuvii od vás nevyžadujeme platenie žiadnych poplatkov ani vstupných nákladov. Práve naopak, snažíme sa vyjsť vám v ústrety a pomôcť vám s dopravou aj ubytovaním. Predtým, než vám sprostredkujeme zamestnanie, informujeme sa o vašom štúdiu, pracovných skúsenostiach, znalostiach a požiadavkách na novú prácu. Vďaka tomu pre vás môžeme nájsť pozíciu, ktorá bude zodpovedať jednak vašej kvalifikácii a jednak vašim predstavám.

Aj v Nemecku, rovnako ako v iných krajinách, sa špecializuje na zamestnávanie pracovníkov na robotníckych a remeselných pozíciách. Dokážeme vám zabezpečiť dobre platenú pozíciu (či už pre mužov, ženy alebo páry) v automobilovom a elektrotechnickom priemysle, logistike, potravinárstve či strojárenstve.

Medzi najatraktívnejšie benefity, ktoré vám práca v Nemecku v spolupráci s našou agentúrou ponúka, patria:

  • nadštandardný plat
  • preplatenie dopravy
  • zabezpečené ubytovanie zdarma
  • bonusy a príplatky
  • každodenná starostlivosť koordinátora
  • možnosť poberania príspevku na dieťa
  • možnosť vyplácania záloh

Prehľad aktuálnych pracovných pozícií v Nemecku si môžete pozrieť tu. V prípade záujmu o konkrétnu pozíciu vám odpovieme do 24 hodín. Poskytneme vám bližšie informácie, pozveme vás na pracovný pohovor, prípadne vám poradíme a odpovieme vám na všetky vaše otázky.

Chcem si pozrieť ponuky práce v Nemecku