Preskočiť na obsah
Prihlásiť sa
Jazyk stránky sk / SK
Jazyk stránky

Pracovný portál MANUVIA je rozdelený na samostatné regióny podľa trhu práce. Zároveň máte možnosť preložiť informácie do požadovaného jazyka.

Slovenčina
Slovensko

Po novom roku narastá počet záujemcov o nové zamestnanie. S hľadaním nečakajte!

Ako sa uplatniť na trhu práce Poradíme vám
Ilustračné pozadie

Nový rok, nový začiatok. Začiatkom roka na ponuky zamestnávateľov reaguje vyšší počet záujemcov, než tomu býva v ostatných mesiacoch. Z akých dôvodov ale dopyt po novom zamestnaní v januári rastie?

Z akých dôvodov rastie dopyt po práci?

Vianoce a koniec zmluvy

Ľudia majú cez Vianoce iné starosti a hľadanie práce odkladajú až po sviatkoch. Chcú si naplno užiť vianočné sviatky s rodinnou, a to bez zbytočného stresu. Väčšine zamestnancov ku koncu roka končia ich pracovné úväzky. Preto svoje siete rozhodia a začnú sa rozhliadať po nových príležitostiach, kde môžu svoje schopnosti uplatniť.

Internet plný ponúk

Svoju úlohu hrá tiež dostupnosť ponúk na internete, kde sa ponukami doslova hemží. Ľudia sa naučili vo väčšej miere používať internetové pracovné portály, kde hľadajú najaktuálnejšie voľné pozície. V posledných rokoch sa tiež strhol veľký boom hľadanie potencionálnych zamestnancov cez sociálne siete, čo pomáha zamestnávateľom osloviť presne takého uchádzača, akého pre pozíciu potrebujú.

Kde je tráva zelenšia

Ďalším z trendov posledných rokov je hľadanie nového uplatnenia, aj v situácii, keď sú záujemcovia stále zamestnaní. Ľudia si preverujú, či im iný zamestnávateľ neposkytne lepšie finančné ohodnotenie, či lepšie pracovné podmienky. Rad firiem tiež ponúka svojim zamestnancom zaujímavé benefity, vďaka ktorým sa pre nich spoločnosť stáva atraktívnejší.

Pred Vianocami sa nemá zmysel nikam hlásiť. To si povie prevažná väčšina potencionálnych uchádzačov, ale opak je pravdou. Využite čas, kedy si ostatní záujemcovia dávajú od hľadania pauzu. Má to niekoľko výhod:

  • Váš životopis sa nestratí – v januárovom nápore životopisov, by mohol ten váš ľahko zapadnúť v hromade ďalších.
  • Práca už od januára – na rozdiel od vašich rivalov, ktorí sa ešte len obzerajú po novej práci až po Novom roku, vy už môžete mať dohodnutý pohovor alebo rovno deň podpísania pracovnej zmluvy.
  • Kúzlo správneho okamihu – keď podáte žiadosť o prácu už teraz, je väčšia pravdepodobnosť, že sa trafíte do chvíle, kedy vaše prijatie bude mať väčšiu šancu.

Odpovedajte na ponuku už teraz. Sledujte našu ponuku voľných pozícií alebo volajte na našu bezplatnú linku 0800 189 099.